Úsporné LED žiarovky

Ešte nedávno sme menili žiarovky v svietidlách pomerne často. Žiarovka sa vypálila niekedy v tom najmenej vhodnom okamihu a keď človek nemal náhodou náhradnú, bol „nahratý“. Potom prišli postupne úpornejšie varianty žiariviek, ktoré predlžovali životnosť. No a dnes sa presúvame k LED technológiám, ktoré majú mnohé nesmierne zaujímavé výhody, ktoré sa jednoducho nedajú ignorovať. Tak v prvom rade kvalitné led žiarovky vydržia naozaj veľmi dlho, ich svietivosť sa počíta na obrovské množstvo hodín. Nemusíte tak žiarovky vymieňať veľmi dlhý čas a to aj v prípade, že svietite celkom často.

eko technologie

Ďalšou nesmierne dôležitou výhodou je úspora energie. Áno, LED žiarovky sú úsporné a oveľa úspornejšie než boli kedysi klasické žiarovky. Dokonca sa pomer úspory energie a spotreby pohybuje až okolo 75 – 85 %, čo je naozaj veľmi veľa! Zdá sa teda, že sa sa vynašla veľmi efektívna, úsporná a ekologická technológia pre svietenie. Niektoré led žiarovky majú iné koncovky a teda treba tomu prispôsobiť aj svietidlá, avšak táto investícia sa iste vráti niekoľkonásobne.

žiarovka

LED svietidlá alebo LED technológia sa dá využiť v rôznych prevedeniach. Napríklad okrem už spomínaných LED žiaroviek, ktoré sa dajú používať v svietidlách v kúpeľni, obývačke, spálni, šatníku, kanceláriách, v bodových svetlách a podobne, to môžu byť moderné LED pásy a ďalšie. Už aj vianočné osvetlenie môžete mať v LED prevedení, či už interiérové alebo exteriérové. Jednoducho moderné riešenia nám prichádzajú a našťastie sa dá konštatovať, že v súčasnej dobe sa hľadajú práve riešenia, ktoré by boli aj ekologické a v súlade so životným štýlom, ktorý je v znamení trvalej udržateľnosti. Tak, aby sa život a prostredie dali naozaj udržiavať natrvalo. LED svietidlá a žiarovky sú rozhodne takýmto spôsobom a takouto modernou technológiou v znamení ekológie. Tak na to môžeme myslieť najbližšie v obchode!