Mini domček, ale váš milovaný

V dnešnej dobe prekvitá najmä trh s nehnuteľnosťami typu bungalov. Menší dom, ktorý nie je poschodový, ale iba jednopodlažný. Podkrovie v tomto type nehnuteľnosti nebýva obytné. Časy veľkých viacgeneračných domov sú už preč. Teraz máme problém takýto dom predať. Málokto by chcel v nejakom takom type domu bývať a stratiť svoje súkromie. Predsa len spoločný dvor, dohadovanie sa so susedmi nikoho neláka. Kazí to aj rodinné vzťahy, nie to ešte susedské.

vysoká sklenená budova

Aké sú výhody menšieho domu?

  1. Môžete si zaobstarať pochodzne sklo. Nieže by ste si ho nemohli dať aj do veľkého domu, ale v menšom priestoru vám to oveľa lepšie ukáže. Celkový priestor bude vyzerať väčší. To by tak dobre nevyniklo vo veľkom priestore, keby ho takéto sklo ešte viac zväčší. Taký efekt by bol nie moc oku lahodiaci. Naopak v malom priestore to bude efektné a originálne. Taký prvok, ktorý si môže dovoliť len máloktorý dom a tým bude práve váš.
  2. Menej priestoru – menej upratovania. Po tom túži nejedna žena. Aby nemusela toľko upratovať. Čím menší priestor, tým menej priestoru sa musí upratovať. To je jednouché ako facka. Ak by ste mali veľký dom, tak by ste museli veľa času stráviť upratovaním. Takto si vystačíte s minimom času na dokonalé upratanie vášho domu.
  3. Mali by ste si byť bližší s vašou rodinou. Tým, že budete mať menej priestoru, kde by sa vaša rodina mohla „poschovávať“, tak by ste si mali byť bližší. Ako rodina držať pokope. Obývačka by sa mala stať centrom pre spoločné rodinné chvíle.
  4. Na starobu nebudete musieť zdolávať schodisko. Mladší už nebudeme a mali by sme myslieť aj na tento aspekt starnutia. Možno budete ešte dlho vitálni, no radšej sa pripravte na horšiu situáciu a tešte sa, ak sa to nenaplní.

schodisko s presklenou strechou

Či už budete mať dom menší alebo väčší, hlavnou prioritou by malo byť, aby v ňom vládla láska. Rodinná pohoda. Aby ste sa mali všetci radi. Vychádzali spolu. Pomáhali si. Boli si blízki. Vzájomne spolu komunikovali. Tak, aby ste sa všetci spoločne mali dobre.