Časté dôvody vypadávania vlasov a možnosti ich eliminácie


1. Nedostatok proteínov
Existuje nejaká veda za rastom vlasov? Viditeľné vlasy, ako všetci vieme, sú z mŕtvych buniek. Rast vlasov nastáva pod pokožkou hlavy, vo vlasovom folikulu. Keď sa vytvárajú nové vlasové bunky, staršie mŕtve bunky sú tlačené hore – a to je dôvod, prečo rastú vlasy. Vlasy sú v skutočnosti tvorené proteínom nazývaným keratín. V skutočnosti je celé ľudské telo úplne tvorené proteínmi, pretože jeho celá štruktúra je bielkovina. Všetky proteíny, ktoré jeme, sú rozdelené na aminokyseliny, ktoré sa používajú v pečeni na vytvorenie rôznych proteínov.

foukání

Takže pod oblasťou pokožky hlavy sú milióny vlasových folikulov, ktoré vytvárajú keratín z aminokyselín. Rast vlasov nastane v týchto bunkách a to je spôsob, ako sa vlasy formujú. Takže bielkoviny sú doslova životne dôležité, aby držali všetky vlasy! Ak ste nedostali dostatočné množstvo tejto stravy bohatej a proteín, pravdepodobne budete trpieť slabými, krehkými vlasmi, ktoré vypadávajú.

2. Genetika a prirodzené starnutie
Zatiaľ čo mužská plešatosť je viac bežná ako vypadávanie vlasov u žien, je pravda, že vaše gény môžu byť príčinou riedenia vašej hrivy! Androgénna alebo androgentická alopécia, môže byť viac náchylná k vypadávaniu vlasov, ak ňou tiež trpia ženy vo vašej rodine. Aj keď je veľmi málo, čo môžete urobiť, aby ste tomu zabránili, dobrá starostlivosť o vlasy, strava a životný štýl určite pomôžu. Lekári tiež predpisujú voľno predajné lieky alebo v prípadoch s extrémnou a výraznou stratou vlasov, chirurgický zákrok.

strach

3. Stres
Niekedy podceňujeme vplyv stresu v našich životoch, ale v skutočnosti má ďalekosiahly vplyv! Ako fyzický, tak aj emocionálny stres môžu spôsobiť vypadávanie vlasov. Je dôležité pochopiť, že vlasy majú svoj vlastný cyklus rastu, prechodu, odpočinku a následného vypadnutia. Stres tlačí vlasové folikuly do obdobia odpočinku, zatiaľ čo percento vlasov v období rastu drasticky klesá. Najviac logický spôsob, ako proti tomu bojovať, je zbavenie sa stresu. Ak sa ho nedokážete úplne vo vašich životoch zbaviť, potom urobte nejaké zmeny v životnom štýle – dostatočný spánok, cvičenie a čas na boj proti negativite.