Ktoré krajiny trávia na internete najviac času a ktoré najmenej? Výsledok vás prekvapí

Približne 6 hodín a 45 minút. To je priemerný čas, aký dnes podľa štatistík trávi bežný človek na internete- denne. Aj vám sa zdá ten časový údaj príliš vysoký? To však na tomto zistení nič nemení.
Surfovanie, ale už dokonca aj práca na internete sa tak stávajú našou doslova pravidelnou súčasťou. Pravdepodobne vzniká i závislosť od týchto zdrojov, no každopádne sa môžeme pozrieť na zaujímavé zistenia, ktoré nadväzujú na vyššie spomenutý údaj. 

počítač

Najzávislejšou krajinou alebo krajinou, ktorej užívateľa trávia na internete najviac času sa na základe výsledkov radia Filipíny. Je to pomerne prekvapivá informácia, nakoľko sme zrejme viacerí predpokladali, že víťazom v tejto kategórii bude USA. Filipíny sú v tomto smere fenoménom. Zatiaľ, čo priemerný čas sa odhaduje na vyššie zmienených 6 hodín a 45 minút, Filipíny tento údaj v roku 2018 predbehli až o niekoľko hodín(!), z čoho konkrétne vyplýva, že priemerný obyvateľ tejto krajiny strávi denne na internete až 10 hodín. V podstate takmer polovicu celého dňa, ktorý má 24 hodín.

  • Nezaostáva však ani Brazília9 hodín a 30 minút a tretie miesto dopĺňa Thajsko, ktorého užívatelia trávia na internete „len“ 9 hodín a 10 minút denne.

Japonskopovažujeme za krajinu inovatívnych technológií, videohier, nápaditej elektroniky a preto by sme si logicky mohli myslieť, že sa bude radiť ku krajinám uvedením vyššie. No verte tomu alebo nie, opak je pravdou! Japonsko sa z tohto hľadiska umiestnilo na v tomto prípade úctyhodnom, poslednom mieste, jeho obyvatelia navštevujú internet len na 3 hodiny a 45 minút.

telefon

  • Pochváliť sa môže aj Británia s priemerným, no relatívne krátkym časovým úsekom 5 hodín a 45 minút a celkom priemerný, nepríliš dlhý časový údaj predstavuje aj krajina, akú sme mylne považovali za favorita, čiže Amerika s časovým údajom- 6 hodín a 30 minút.