Presun s mobilným domom po ceste je jednoduchý

Byty sa bežne dávajú do prenájmu, okrem nich však týmto spôsobom môžeme na určitú dobu získať aj iné predmety či nehnuteľnosti, ale aj vozidlá, náradie, nástroje či karavány, v poslednom období aj mobilné domy. Tie sa dostávajú do povedomia ľudí stále viac a sú konkurenciou k spomínaným karavanom. Máte túlavé topánky a neradi trávite dlhý čas na jednom mieste alebo chcete podnikať napríklad v gastronómii a ponúkať sezónne jedlá a špeciality vždy v inej časti Slovenska? Všetko vyriešite jednoducho, prenajmete si mobilný dom alebo si ho rovno kúpite a môžete v ňom aj bývať. Nemusí pritom ísť iba o sezónne bývanie, ale po istých nutných úpravách v ňom môžete tráviť pokojne aj zimu.

Takýto dom len tak ľahko nepremiestnite

Mobilné domy sú na predaj či prenájom vybavené a kompletne zariadené, majú obývaciu izbu so sedačkou, kuchyňu so spotrebičmi, spálňu s posteľami a úložnými priestormi a nechýba ani toaleta a sprchový kút. V takto vyriešenom priestore nájdete všetko čo potrebujete, aby ste si v ňom mohli zriadiť kanceláriu, bufet, fastfood alebo kaderníctvo. Sú mobilné domy výhodné hlavne z hľadiska nízkej energetickej náročnosti a ich bonusom je možnosť prispôsobiť ich na bývanie aj počas zimného obdobia. Mobilheim treba zatepliť, okná musia byť aspoň s dvojsklami, aby dostatočne izolovali, prívody vody takisto treba zaizolovať a do interiéru treba doplniť kúrenie na tuhé palivo.

Stavba domov na kľúč

Mobilné domy sa do Čiech a na Slovensko dovážajú z Holandska, od výrobcu Maat Chalets, ktorý je už vyše 40 rokov najznámejším výrobcom týchto typov domov, dodáva ich na kľúč s kompletným vybavením. Rozmery mobilheimu dovoľujú premiestňovať ich po cestách, aby sa dostali na miesto určenia, na Slovensko je cena dopravy najviac 400,-eur, ale je možná aj bezplatná doprava. Premiestnenie v rámci Slovenska už podlieha bežným pravidlám cestnej premávky, môžete brázdiť cesty y krížom-krážom a zaparkovať tam, kde sa vám páči. Výhoda mobilného domu je markantná hlavne v letnom období, keď trávime veľa času pri vode či v prírode, presun je jednoduchý a rýchly bez nutnosti vyhľadávania ubytovania.