Opäť máme chrípkové obdobie, nezabudnite sa testovať aj dnes

Posledné dva roky boli naozaj veľmi náročné a sme určite radi, že toto obdobie už sme preklenuli. Najhoršie obdobie pandémie máme veríme, že za sebou, ale infekcia korona vírusu je ešte stále medzi nami. Niekto má priebeh úplne bez problémov a niekomu sa lieči o niečo ťažšie alebo má následky, ktoré mu pretrvávajú aj dlhší čas. Aby sme si teda boli istí, či máme infekciu alebo sme len prechladli pri prechádzke či športe, najlepšou cestou, ako to zistiť, je spraviť si test na COVID 19. Dnes už je možnosť otestovať sa aj pomocou samo testov doma i keď mnohí radšej využijú laboratória a odborný výter.

testovanie v prírode

Samo testy si môžete spraviť aj sami doma kedykoľvek, keď sa necítite dobre alebo ste sa stretli s niekým, kto nebol úplne fit. Sú veľmi dobrým a praktickým pomocníkom najmä vtedy, keď nemáte čas alebo nechcete ísť na test niekam inam. Pokiaľ neviete, máte obavy alebo nemôžete robiť klasický test s výterom z nosa, môžete si urobiť aj antigénové testy zo slín.

antigénové testy

Či tak či onak, antigénové testovanie má svoj zmysel a môže nám ozrejmiť, či infekciu COVIDU 19 máme alebo nie. Iste by sme nechceli nakaziť ďalších ľudí a priateľov, preto je testovanie výborným spôsobom, ako toto celé sledovať a regulovať a ako sa zariadiť a včas chorobu detegovať a odhaliť.

Zdravie je na prvom mieste, ako sa často hovorí a je to naozaj tak. Zdravie si treba chrániť a starať sa oň. Posledné roky boli veľkou skúškou pre celé ľudstvo a niektoré veci a úkony sa nám stali priam samozrejmými a prirodzenými. Testovanie na COVID 19 je jednou z nich. Sme vďační, že choroba ustúpila a môžeme sa voľne pohybovať i bez masiek a žiť život na plno. Preto, ak potrebujete, zásobte sa antigénovými testami, aby ste mali keď ich budete potrebovať a nemuseli chodiť do lekárne vtedy, keď sa budete cítiť horšie. Nejaký ten test sa iste zíde aj dnes.