Sídlo firmy

Možno ste už niekde začuli alebo aj dokonca videli napríklad na nejakom bilborde či reklame “pojem” virtuálne sídlo firmy. Jedna sa o modernú službu, pomocou ktorej môžete vlastniť sídlo, ktoré, ale nie je fyzické. Sídlo je potrebné pre vašu firmu či spoločnosť ak sa venujete nejakej podnikateľskej činnosti. Každé jedno sídlo je vlastne adresou, kde, ako firma oficiálne pôsobíte. Sídla sa zapisujú do obchodného registra. Viem môže to vyznieť tak, že ak sa rozhodnete pre virtuálne sídlo tak dokopy vlastne nevlastníte nič, ale kľúčovým je tu slovíčko služba, čiže vy ako právoplatný klient, ale na druhu stanu tiež majiteľ virtuálneho sídla máte možnosť využívať všetko to, čo aj pri bežných sídlach, ako sú byty, haly, kancelárie či nejaké rodinné domy len stým rozdielom, že tieto sídla majú fyzický charakter respektíve podobu a vy ich nemusíte vlastniť stačí, keď ich budete mať v prenajme. Znamená to, že, hoci nie ste majiteľom toho priestoru či stavby tak na istý čas ju využívate.

Sídlo

Výhoda medzi fyzickými možnosťami, ktoré sme si spomenuli a medzi našou inovatívnou možnosťou, ktorou je virtuálne sídlo je tá, že vy, ako majiteľ sa nemusíte o nič starať keďže ide o službu, ale na druhu strane máte zriadené oficiálne sídlo aj s všetkými základnými službami, ako je príjem zásielok či príjem pošty. Pri fyzických sídlach sú tieto záležitosti bráne, ako vec samozrejmosti tu je to obrovskou výsadou. Okrem základných služieb sú v ponuke aj iné služby, ktoré majú možnosť využívať len klienti respektíve majitelia virtuálneho sídla. Ide hlavne o praktické záležitosti, ako je napríklad archivácia vašej pošty, ku ktorej máte prístup. Taktiež vám budú chodiť notifikácie po každej prijatej pošte. Notifikácia vám môže prísť buď formou e-mailu alebo tiež SMS správy už podľa toho, ako sa vy rozhodnete. Ale azda tou najväčšou vnímateľnou výhodou je nízka mesačná cena za túto službu. Ceny sa pohybujú v rozsahu od nejakých 10€ až po tých 30€.

Sídlo

Záleží na tom aký balík služieb si vyberiete. Ceny za kanceláriu, byt či iné podobne priestory sa pohybujú v sumách, 300 400 či dokonca 600€ za mesiac, čo je obrovský rozdiel. Pre koho je virtuálne sídlo vhodné a komu sa oplatí? Jednoducho povedané pre každú firmu, ktorá pri svojej činnosti nepotrebuje mať žiadny priestor, ako napríklad halu či nejakú budovu. Samozrejme firmy, čo sa zaoberajú výrobou a podobnými činnosťami pre nich je prioritou nejaká tá výrobná hala či iný rozsiahlejší priestor. Okrem výrobnej činnosti aj niektoré firmy, ktoré ponúkajú služby musia mať zriadenú akú-takú prevádzku. Napríklad je samozrejme, že také kaderníctvo bude mať priestor, kde budú ľudia prichádzať ku každodennému fyzickému kontaktu keďže tato služba si vyžaduje fyzickú prácu, ktorú treba vykonať. Pre predstavu firmy, ktorá sa nevenuje činnosti, ktorá nevyžaduje žiadnu kanceláriu či nejakú budovu uvediem pár príkladov. Tieto činnosti môžu byť napríklad IT služby, administratíva, poradenstvo, či niektoré vzdelávacie služby. No skratka jedna sa o činnosti, ktoré sa dajú riešiť aj mimo nejakých priestorov či kancelárii. Pre takýchto ľudí, ktorí sa venujú týmto činnostiam by bol prenájom len zbytočnou a nepotrebnou vecou, za ktorú by platili mesačne nemalé sumy.