Obyvatelia Modry sa v prípade problémov s kanalizáciou majú na koho obrátiť

Fungujúca kanalizácia je veľmi dôležitá, ale ak sa vyskytne nejaký problém na potrubí, v tom prípade treba volať profesionálnu firmu, ktorá si s týmito ťažkosťami dokáže poradiť. Má totiž potrebné vybavenie a pracovníkov -profesionálov, ktorí sa v tejto problematike vyznajú. V Modre tiež existuje firma, ktorá zaoberá touto činnosťou a na ktorú sa obyvatelia pri prípadnej havárii môžu obrátiť.

Čistenie nefungujúcej kanalizácie je možné viacerými spôsobmi a každý z nich má svoje výhody. Najmodernejšia a zároveň najúčinnejšia metóda je vysokotlakové čistenie potrubia. K nemu je potrebný benzínový motor s vysokotlakovým vodným čerpadlom a tlaková hadica s čistiacou tryskou. Hadica je dlhá až 100 metrov, čo jej umožňuje vyčistiť dosť dlhý úsek kanalizačného potrubia naraz. Dokáže z jeho povrchu dokonalo odstrániť nečistoty a usadeniny bez rizika poškodenia.

Rura

Druhým spôsobom je elektromechanické čistenie, nazývané aj krtkovanie, ktoré sa využíva predovšetkým v menších bytových domoch alebo firmách. Čistenie prebieha pomocou elektromotora a s ohybnými špirálami, napojenými na motor, ktoré rotujú a pomerne rýchlo vyčistia a odstránia nánosy nečistôt z povrchu potrubia aj vo veľmi malých priemeroch potrubí. Táto metóda je navyše aj ekologická. Okrem týchto prác sa firma v Modre venuje aj monitoringu potrubia, ktorý je veľmi dôležitý ako prevencia jeho prípadných poškodení a ktoré dokáže odhaliť včas. Vykonáva sa krtkovanie modra Ab-krtkovanie kamerovým systémom, ktorý monitoruje celkový stav a zachytí tak aj malé poškodenia na jednotlivých úsekoch potrubia.

Kanal

Firma pracuje 24 hodín nepretržite aj v dňoch pracovného pokoja štátnych sviatkov, pretože havárie na kanalizačných potrubiach si čas ani dátum nevyberajú, takže obyvatelia Modry sa na pracovníkov firmy môžu obrátiť kedykoľvek, ak dôjde k nejakému poškodeniu či problému s nefunkčnou kanalizáciou alebo aj inými požiadavkami na inštalatérske práce.