Skrášlite si domov moderným skleneným zábradlím

Na trhu je dnes množstvo produktov a vymožeností, prostredníctvom ktorých môžete váš dom, či kancelárske priestory vybaviť podľa najmodernejších dizajnových trendov. Moderná architektúra už z veľkej časti zanevrela na masívne kovové, či drevené zábradlia a v súčasnej dobre jej panuje praktickosť a ľahkosť. Či už si potrpíte na luxus, alebo sa vám páčia minimalistické prvky, sklenené zábradlie na schody dokáže vyhovieť všetkým vašim nárokom. Jednou z mnohých výhod tohto zábradlia je, že je možné ho aplikovať ako v interiéri, tak aj v exteriéri.

celé sklenené zábradlie

Pri použití na schody v interiéri ovplyvňuje prechod svetla len minimálne a na rozdiel od iných typov zábradlí opticky nezmenšuje priestor, čím je vhodným riešením aj do menších priestorov. Takéto zábradlie je možné ukotviť formou čelového alebo vrchného ukotvenia a najčastejšie býva ukotvené pomocou bodových úchytov s nerezovou povrchovou úpravou, ktoré je možné aplikovať v guľatom, či hranatom prevedení, alebo do hliníkového profilu.

sklenene-zabradlie stĺpiky

Z dizajnového hľadiska má samonosné sklenené zábradlie osadené v profiloch z hliníkového materiálu najčistejší detail a krásne otvorí a presvetlí priestor, pričom si udrží aj svoju primárnu funkciu a bezpečnostné vlastnosti. V ponuke sú aj sklenené steny s funkciou zábradlia, ktoré vám umožnia rozdeliť priestor a zároveň mať prehľad o svojom okolí. Nemusíte sa báť bezpečnostného rizika, pretože tieto steny sú rovnako ako iné druhy skleneného zábradlia vyrobené z bezpečnostného skla, ktoré je patentované práve na takéto využitie a môžete si ho zvoliť v čírom alebo pieskovanom prevedení, poprípade je možné na sklo aplikovať vami vybraný vzor pieskovaním. Do stĺpikového zábradlia je tiež možné vložiť sklenenú výplň, ktorá je najčastejšie kotvená pomocou bodových kotviacich prvkov a takéto zábradlie môžete aplikovať podobne ako ostatné typy zábradlí v interiéri, alebo v exteriéri na zabezpečenie balkóna, či terasy.